DOZI
 

Wyłącznik nadprądowy (nadmiarowo-prądowy) to najbardziej rozpowszechniony obecnie element wchodzący w skład instalacji elektrycznej. Potocznie nazywane korek, bezpiecznik, es czy eska.

Ogólna definicja wyłącznika nadprądowego mówi, że jest to urządzenie, które chroni instalację elektryczną oraz podpięte poprzez nią odbiorniki przed skutkami zwarć oraz przeciążeń, które w tej instalacji mogą wystąpić. Analizując powyższą definicję od razu pojawia się kolejne pytanie: Co to jest przeciążenie, a co nazywamy zwarciem? Już wyjaśniam.

Wyłączniki, które oznaczone są literą A cechują się działaniem natychmiastowym. W przypadku wystąpienia zwarcia następuje bezzwłoczne rozłączenie obwodu. Na rynku dostępne są także modele wyłączników nadprądowych oznaczone jako B, C oraz D. Cechują się one opóźnionym działaniem. Poszczególne modele odróżnia proporcja prądu zadziałania do prądu znamionowego. Różne jest także przeznaczenie poszczególnych grup wyłączników. Modele z grupy A przeznaczone są do ochrony urządzeń elektroniki. Odbiorniki niewrażliwe na przeciążenia termiczne, o małych prądach rozruchowych, zabezpieczane są wyłącznikami z grupy B. Modele oznaczone jako C są nieodzownym elementem instalacji zasilających o niewielkich mocach osiągających do kilku kilowatów. Silniki o dużych mocach chronione są za pomocą wyłączników z grupy D.Darmowa wysyłka

przy zamówieniu od 1200zł

Szybka dostawa

do 3 dni roboczych w całym kraju

Atrakcyjne formy współpracy

dla podmiotów gospodarczych

Aktualności

Krótko o nas

Firma została założona w 1986 roku i od samego początku rozpoczęła działalność w zakresie usług i sprzedaży urządzeń i materiałów elektrycznych.

Na przestrzeni lat hurtownia stała się jedną z największych firm sprzedających materiały elektryczne w województwie Lubelskim.

Od 2018r postanowiliśmy uruchomić sprzedaż internetową dająca szeroki dostęp klientom do pełnej naszej oferty.

Szybki kontakt

DOZI.pl

email: sklep@dozi.pl

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00